Unijne absurdy … cz 2.

Unijne absurdy … cz 2.

No to dziś na drugą nóżkę wezwiemy  unijnych urzędników do tablicy i zobaczymy co tam dalej ciekawego i absurdalnego wymyślili.

Gotowi na salwy śmiechu ?

No to lecimy ….

1.Tipsy.

Przedstawiciele Komisji Europejskiej ds. informacji, czyli propagandy, są przekonani, że UE trzeba propagować także w niekonwencjonalny sposób. Jedna z propozycji Unii kierowana jest do prawdziwych dam, które lubią prezentować oryginalne paznokcie. Tą propozycją jest unijny wzór – flaga europejska na tipsie.

2. Lizaki.

Nowa propozycja dla smakoszy słodyczy i sympatyków UE to specjalne wypromowane przez UE lizaki przedstawiające unijną flagę. Przedstawiciele Komisji Europejskiej zapewniają, że unijne lizaki są w pełni ekologiczne i nietuczące.

3. Piwo .

Urzędnicy UE chcą wprowadzić na rynek krajów europejskich unijne piwo. Ma ono zjednoczyć wszystkich europejskich smakoszy tego napoju. W dodatku ma przynieść spory dochód, bo założenie jest takie, że na licencję na euro-piwo rozpisano by przetarg, a licencjobiorca słono by za prawo do jego produkcji zapłacił.

4. Zabawki.

Unia Europejska chce wprowadzić do wszystkich żłobków i przedszkoli takie same zabawki. Ma to rozwijać wśród wszystkich dzieci poczucie równości wobec siebie. A część z tych zabawek ma być tematycznie związana z Unią.

5. Bilety komunikacyjne.

Unia chce wprowadzić we wszystkich krajach europejskich takie same bilety na komunikację miejską, oczywiście z wszelkimi możliwymi unijnymi znaczkami i logo. Koszt takiej zmiany to kilkadziesiąt milionów euro, ale Komisji to nie przeraża, bo jej urzędnicy twierdzą, że to najlepszy sposób przerzucenia kosztów propagandy na kraje członkowskie.

6. Unijny deser.

Unia Europejska chce, by pewien deser był podawany wszystkim gościom w restauracjach. Wspólne dla wszystkich krajów słodkie danie ma przypominać o członkostwie w Unii. A dla gości spoza wspólnoty ma być wyrazem wyjątkowości Unii.

7. Drapacze chmur.

Spece od unijnej propagandy chcą, by wszystkie drapacze chmur obowiązkowo na samym szczycie miały zawieszoną flagę europejską.

8. Restauracyjne ogródki.

Komisja Europejska chce, by w restauracyjnych ogródkach w krajach unijnych każdy parasol miał logo Unii Europejskiej. Ma to wyrabiać wśród knajpersów umiłowanie unijnych symboli.

9. Pałeczki.

Komisja Europejska chce wprowadzić w krajach Unii Europejskiej zakaz jedzenia pałeczkami, bowiem zwyczaj ten nie pochodzi z Europy. Ponadto komisarze mają wątpliwości, czy pałeczki są wystarczająco higieniczne. Zwłaszcza że nie we wszystkich restauracjach te drewniane używane są tylko raz.

10. Ręczniki.

Każdy ręcznik przeznaczony do użytku w hotelach powinien zdaniem KE posiadać logo Unii Europejskiej. Ma to przypominać wszystkim gościom hotelowym, że mieszkają w hotelu stojącym na terenie zjednoczonej Europy.

11. Porcelana.

Unio-urzędnicy chcą wprowadzić na rynek porcelanę z logo Uni Europejskiej. Na tej porcelanie mają być podawane posiłki we wszystkich kantynach zlokalizowanych w unio-urzędach. Część porcelany trafi też do sprzedaży.

12. Perfumy.

Unijni spece od propagandy chcą wypuścić na rynek perfumy, których zapach będzie kojarzył się ze zjednoczoną Europą. Ma to być zapach, który „dodaje śmiałości i jest powiewem świeżości”- łoooo matko i córko 😀

13. Choinki .

Komisja Europejska zadekretowała, by przed świętami Bożego Narodzenia wszystkie choinki w instytucjach publicznych były ubrane w symbole Unii Europejskiej. Symbole te mają się bowiem kojarzyć z atmosferą świąt.

14. Kutry rybackie .

Komisja Europejska żąda, by wszystkie kutry rybackie wypływające w morze miały logo Uni Europejskiej i notatkę o otrzymanych dopłatach. Komisja apeluje też do właścicieli statków morskich, by oprócz flag krajów armatora wywieszali flagę unijną. ( W Łodzi tak jeżdżą poobklejane w to cenne info tramwaje i autobusy zakupione ze środków unijnych ) .

15. Obrazy .

Unia chce, by w każdej instytucji publicznej w krajach członkowskich, oprócz unijnej flagi, wisiał też obraz symbolizujący Unię Europejską. Obraz ma przypominać wszystkim, że jesteśmy wspólnotą. Podobno w Brukseli powstał już specjalny sklep z unijnymi obrazami na zamówienie.

Ufffff już mi te unijne pomysły uszami wychodzą.

Myślałam , że dziś skończę „Unijne absurdy” , ale gdzie tam , mam ich jeszcze sporo.

Do przeczytania kolejnych zapraszam jutro 😉 .

Pozdrawiam Ruda

 

Reklamy

9 komentarzy do “Unijne absurdy … cz 2.

 1. Dorzucę kilka pomysłów.
  10045632. Nocniki z tym najpiękniejszym logo aby krajach wiedział na co stawia klocka.
  234563865. Oczywiście papier do d…., aby świadomość była pełna!
  543908712.
  Torebki w samolotach gdy komuś zrobi się niedobrze z twarzami czołowych europejskich sław, takich jak pani Thun czy timmermans, Lewandowski itp, bo wyemituje nie mogą być bez oddania czci!
  No i na koniec z numerem 999999999. Bilety na ksieżyc (czy to nie zbyt blisko)dla całego zarzadu tego cyrku☺

  Polubione przez 1 osoba

 2. ojej od tych wizerunków już mi się zakręciło w głowie, będą mi się teraz śnic po nocach, cały kraj w logo UE, to jakaś porażka, ja wszystko rozumiem, ale żeby wszystko nawet lizaki miały nam przypominać Europę?
  Pomysły Zbyszka są the best, koniecznie trzeba opatentować i do dzieła 😀

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s